eDziennik

BIP

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

Wycieczka do Zamku Książ.

Dnia 19 września 2017r. uczniowie klas V - VII wraz z wychowawcami: p. M. Milewicz-Lipińską, p. B. Motwicką, p. G. Maziarz oraz rodzicami udali się na wycieczkę edukacyjną do Książańskiego Parku Krajobrazowego. Na początku odbyły się zajęcia w zamku Książ: lekcja muzealna oraz zwiedzanie zamku i ogrodów.

Zamek Książ jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Zbudowany został na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń.

Następnie po spacerze w pięknym parku uczniowie zwiedzili Stado Ogierów Książ - znany ośrodek hodowli koni rasy śląskiej. Szczególnie interesująca była powozownia oraz kryta ujeżdżalnia zbudowana w całości z drewna modrzewiowego.

Ostatnim zwiedzanym obiektem była Palmiarnia, wybudowana na początku XX wieku na potrzeby zamku Książ. Obecnie w wałbrzyskiej palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Warto zobaczyć m.in. bambusy, fikusy i krzewy z Azji, eukaliptusy, świerki i sosny z Australii; byliny z Afryki; kaktusy i agawy z Ameryki Środkowej czy rośliny cytrusowe z basenu Morza Śródziemnego. Znajduje się tam również jedyna w Polsce stała Wystawa Bonsai.

Kierownik wycieczki:

Gabriela Maziarz

 

Wakacja spędzam...

Tylko w domu - 0%
U rodziny/znajomych - 0%
Na wypoczynku zorganizowanym - 50%
Różnie - 50%

Głosów ogółem: 8
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: sierpień 31, 2016

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Projekt i wykonanie Mariusz Świątnicki (Kubis) © 2007-2018