eDziennik

BIP

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

Olimpiada Sportowa rozpoczyna sportowe zmagania w roku szkolnym 2017/2018!

21 września na obiektach sportowych Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie rozegrana została V Olimpiada Sportowa o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród. Tradycyjnie wystąpiło w niej sześć szkolnych reprezentacji z naszej gminy. Oczywiście wśród uczestników nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły.

Jako pierwsze rozgrywane były konkurencje lekkoatletyczne, czyli bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i sztafety 4x200m. Bardzo dobrze wypadł w nich Patryk Błaszak, który dwukrotnie zajął II miejsce. Najpierw uczynił to w biegu na 60 m (czas 8,38 s), a następnie w rzucie piłeczką palantową (52,55 m). To były jedyne indywidualne medale naszych uczniów. W konkurencji sztafet zarówno dziewczęta (J. Kmiotek, M. Jaśkiewicz, P. Hanczyn i A. Czamara) jak i chłopcy (P. Błaszak, Sz. Wasiewicz, Seb. Wasiewicz i F. Żur) uplasowali się na III miejscu.

Po emocjach lekkoatletycznych przyszedł czas na zmagania w dyscyplinach drużynowych, czyli w mini siatkówce i mini piłce nożnej. W siatkarskich zmaganiach nasz bardzo młody zespół złożony przede wszystkim z uczniów klas V, zajął III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: P. Hanczyn, Z. Szmyt, M. Pokładek, N. Pruchnik, K. Sokołowski i G. Kowalczyk. Bardzo blisko końcowego triumfu nasi reprezentanci byli w turnieju piłki nożnej. W rozgrywkach grupowych pewnie pokonali 4:1 SP Radziądz i przegrali 0:1 z SP Żmigród. W meczu półfinałowym nasz zespół po kapitalnym meczu pokonał aż 4:0 SP Powidzko. W finale ponownie doszło do pojedynku ze Żmigrodem. Tym razem jednak po zaciętym meczu w regulaminowym czasie padł wynik bezbramkowy. Doszło więc do serii rzutów karnych. W nich o jednego karnego lepsi okazali się żmigrodzianie, wygrywając 5:4.

Po podsumowaniu wszystkich wyników klasyfikacja zespołów w V Olimpiadzie o Puchar Burmistrza wyglądała następująco:

1. SP Żmigród
2. SP Powidzko
3. SP Korzeńsko
4. SP Barkowo
5. SP Radziądz
6. ZSS Żmigród

Wakacja spędzam...

Tylko w domu - 0%
U rodziny/znajomych - 0%
Na wypoczynku zorganizowanym - 50%
Różnie - 50%

Głosów ogółem: 8
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: sierpień 31, 2016

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Projekt i wykonanie Mariusz Świątnicki (Kubis) © 2007-2018