eDziennik

BIP

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

Pielgrzymka do Krzeszowa uczniów klasy III.

21 czerwca br. kl. III pod opieką ks. Proboszcza Ryszarda Ziółka i wychowawczyni Grażyny Kałuży oraz Rodziców wzięła udział w pielgrzymce do Krzeszowa. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem kościoła brackiego p.w. św. Józefa, w którym znajdują się dzieła najwybitniejszego malarza śląskiego baroku Michaela Willmana.

W kościele jest największy zbiór fresków opowiadający historię patrona, czyli życie św. Józefa. Następnie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, które jest Europejską Perłą  Baroku. W Sanktuarium oprócz przepięknych obrazów, fresków i ołtarzy znajduje się Cudowna Ikona Matki Bożej Łaskawej, która powstała na początku XIII w., co czyni ją najstarszą ikoną w Polsce i Europie Środkowej.

Następnie udaliśmy się na  mszę św., a następnie pojechaliśmy do Świdnicy. Tam zwiedzaliśmy Katedrę Św. Stanisława i Wacława, która jest gotycką budową z drugą pod względem wysokości wieżą na Dolnym Śląsku i trzecią w Polsce. Kamień węgielny pod budowę świątyni położył najprawdopodobniej książę świdnicki Bolko II Mały już w 1330 roku.

Wycieczka bardzo nam się podobała, byliśmy zachwyceni świątyniami i pięknymi górskimi widokami. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do Korzeńska.

Grażyna Kałuża

Wakacja spędzam...

Tylko w domu - 0%
U rodziny/znajomych - 0%
Na wypoczynku zorganizowanym - 50%
Różnie - 50%

Głosów ogółem: 8
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: sierpień 31, 2016

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Projekt i wykonanie Mariusz Świątnicki (Kubis) © 2007-2018