eDziennik

BIP

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

Wspaniały występ uczniów klasy III w Powiatowym Trójboju LA.

8 czerwca w naszej szkole już po raz szósty z rzędu odbył się Powiatowy Trójbój Lekkoatletyczny klas III i IV. Na zawody przyjechała rekordowo liczba szkół i dzieci. W kategorii klas III występiło 8 szkół a w kategorii klas IV aż 9. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach: rzucie piłką palantową, skoku w dal i biegu na 60 metrów.

Znakomicie w zawodach zaprezentowała się reprezentacja klasy III, która ostatecznie zajęła III miejsce. W zespole znaleźli się: Anna Czamara, Alicja Ostrowska, Zofia Maćkowiak, Oliwia Wojtyczka, Wiktoria Zgoba, Dominika Gruszecka, Julia Jurkowska, Filip Żur, Maciej Czamara, Mateusz Turowski, Krystian Grejner i Dariusz Bednarski. Nasi młodzi sportowcy znakomicie zaprezentowali się w skoku w dal i biegu na 60 metrów (obie konkurencje wygrane). Słabiej zaprezentowali się w rzucie piłką palantową, w której zajęli siódme miejsce. Gdyby w tej konkurencji nasi uczniowie zajęli piąte miejsce, mogliby cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju! Zawody wygrała Szkoła Podstawowa w Prusicach. Dodajmy także, że Anna Czamara została Najlepszą Zawodniczką turnieju.

Z kolei uczniowie klasy IV zajęli ostatecznie szóste miejsce. Wystąpili oni w składzie: Monika Pokładek, Nikola Pilipów, Amelia Jędrzejczak, Nicola Świątek, Maja Czepik, Julia Szymkowiak, Nikodem Pruchnik, Maciej Rupocinski, Kornel Sokołowski, Damian Hanczyn i Gabriel Kowalczyk. Uczniowie klasy IV bardzo dobry wynik osiągnęli w rzucie piłką palantową. Niestety słabszy wynik osiągnęli w dwóch pozostałych konkurencjach. W tej kategorii także najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Prusicach.

Wakacja spędzam...

Tylko w domu - 0%
U rodziny/znajomych - 0%
Na wypoczynku zorganizowanym - 50%
Różnie - 50%

Głosów ogółem: 8
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: sierpień 31, 2016

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Projekt i wykonanie Mariusz Świątnicki (Kubis) © 2007-2018