eDziennik

BIP

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

UKS MŁODE ORŁY KORZEŃSKO

Dwudniowe święto sportu w naszej szkole.

W dniach 1-2 czerwca odbyły się w naszej szkole Dni Patrona. Przez dwa dni na uczniów szkoły w Korzeńsku czekało mnóstwo sportowych atrakcji. Pierwszy dzień odbył się pod hasłem "Sportowy Dzień Dziecka", natomiast drugi pod hasłem "Kolorowy Dzień Sportu.

Dzień 1 - Sportowy Dzień Dziecka

Tradycyjnie Dni Patrona rozpoczęły się od odczytania apelu olimpijskiego i wciągnięcia flagi olimpijskiej na maszt. Następnie uczniowie klas I-VI przystąpili do rywalizacji w Szkolnym Czwórboju Lekkoatletycznym (bieg na 60 m, rzut piłką lekarską, skok w dal, bieg na 300 m). Z kolei przedszkolaki rywalizowały w Trójboju LA (bieg na 40 m, skok w dal, rzut piłką lekarską). Po emocjach lekkoatletycznych przyszedł czas na rywalizaję drużynową. Chłopcy z klasy VI rozegrali mecz piłki nożnej z drużyną reszty szkoły (klasy III-VI). Dziewczęta z kolei zagrały mecz koszykówki, w którym klasa VI zmierzyła się z reprezentacją reszty szkoły (kl. IV-V). Uczniowie klas I-III rozegrali turniej w dwa ognie, a przedszkolaki bawiły się w wesołe konkurencje lekkoatletyczne w formule IAAF Kids Athletic. Ostatnim akordem pierwszego dnia były IV Klasowe Biegi Sztafetowe 4x150 m klas I-III (8 drużyn) i klas IV-VI (7 drużyn).

Dzień 2 - Kolorowy Dzień Sportu

Drugi dzień rozpoczął się od przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaków. Następnie najmłodsi rywalizowali w Kolorowej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Z kolei uczniowie klas I-III i IV-VI bawili się w Kolorowym Wieloboju Sportowym (m.in. rzut moherem, waga Pudziana, Mount Everest). Po emocjach sportowych przyszedł czas na kolejne przedstawienie, tym razem przygotowane przez uczniów klasy II. Na zakończenie dwudniowych Dni Patrona rozegrano mecz siatkówki, w którym połączone siły nauczycieli i rodziców zagrały z uczniami.

Na koniec dodajmy, że wszystkie nagrody na konkurencje sportowe zostały wręczone na krótkim apelu 7 czerwca.

Wakacja spędzam...

Tylko w domu - 0%
U rodziny/znajomych - 0%
Na wypoczynku zorganizowanym - 50%
Różnie - 50%

Głosów ogółem: 8
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: sierpień 31, 2016

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Projekt i wykonanie Mariusz Świątnicki (Kubis) © 2007-2018